Dbanie o jamę ustną to jedna z ważniejszych kwestii o które powinniśmy dbać.
Warto, więc poszukać stomatologa, np.
i nie martwić się o zęby.

Prywatne wizyty u dentysty

stomatologia brennaPrywatne leczenie dentystyczne może mocno odbić się na naszej kieszeni, ale ogólnie rzecz biorąc warto przemyśleć sprawę korzystania z usług dentystycznych poza NFZ.
Prywatne gabinety mają z reguły nowszy sprzęt oraz bazują na najnowszych materiałach, znieczuleniach oraz innych technikach, które w gabinetach publicznej opieki zdrowotnej są nieco starsze. Jak wiadomo za nowoczesność trzeba płacić, czasami bardzo słono, ale z drugiej strony, czego się nie robi dla lepszego i szybszego wyleczenia czy efektu w postaci pięknego uśmiechu.
Z całą pewnością oszczędzanie na własnym zdrowi nie popłaca na dłuższą metę, więc warto sprawę dobrze przemyśleć.
Jakość prywatnie wykonywanych usług dentystycznych jest bardzo dobra, a przecież sami możemy wybrać dobry gabinet, szukając np.
opinii w internecie.

Encyklopedia; Protetyka stomatologiczna

stomatologia brenna
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.
W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.

Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych). Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in.

protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in.

korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna

Gdy odwlekamy dentystę

Czasami kiedy za długo zwlekaliśmy z pójściem do dentysty okazuje się, ze sytuacja jest bardziej poważna niż nam się wydawało.

W takich przypadkach proces leczenia nie kończy się jedynie na wypełnieniu ubytku. Kiedy okaże się, że zebrała się ropa w dziąśle lub zrobił się stan zapalny, dostaniemy antybiotyk, który będziemy musieli brać przez około tydzień.

Najczęściej w takim przypadku dostaniemy też skierowanie na prześwietlenie.
Przy stanie zapalnym niestety trzeba już podjąć leczenie kanałowe, które do przyjemnych nie należy.
Co gorsza jest to również jedna z droższych metod leczenia zębów, więc na prawdę nie warto czekać z wizytą..

Widok do druku:

stomatologia brenna