Dieta dla sportowca- superfood

zującej superfood. Słownik Oxford English opisuje superfood jako "żywność bogatą w składniki odżywcze uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia", natomiast słownik Merriam-Webster pomija wszelkie odniesie

Dieta dla sportowca- superfood Produkty posiadające wiele składników odżywczych i interesujące właściwości zdrowotne- . Dieta bogata w takie jedzenie z pewnością jest zdrowa.

Superfood

ie ma jednej definicji charakteryzującej superfood. Słownik Oxford English opisuje superfood jako "żywność bogatą w składniki odżywcze uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia", natomiast słownik Merriam-Webster pomija wszelkie odniesienia do zdrowia i definiuje je jako "super składnik odżywczy żywności, pochodzący z witamin, minerałów, błonnika, przeciwutleniaczy i / lub składniki odżywcze". Aby produkt mógł być nazwany superfood powinien zawierać składnik, który ma szczególne właściwości zdrowotne, potwierdzone naukowo.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Superfood


Jedzenie i dieta

Jesteś tym co jesz- ciekawe stwierdzenie, a jednak dość prawdziwe, ponieważ to właśnie właściwa i zdrowa dieta jest kluczowa dla zachowania dobrego zdrowia przez długie lata. Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, płci i wieku każdego człowieka.

Nie znaczy to oczywiście, ze każdy powinien udać się do dietetyka, wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad dobrego odżywiania, a wszystko będzie w porządku. Pierwszą taką zasadą powinno być ograniczenie spożycia cukru i produktów mocno przetworzonych, które bardzo źle wpływają na nasze zdrowie. Kolejna ważna sprawa to kupować produkty wyższej jakości, możliwie jak najbardziej ekologiczne i bogate w wartości odżywcze.


Węglowodany i substancje wspomagające

Węglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład banany. Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu. Pomoże to zregenerować siły i zwiększy ilość glikogenu mięśniowego. Dodatkowo warto zażyć białko serwatki, aby uzupełnić możliwe niedobory białek. Takich rzeczy można wymienić jeszcze wiele. Oczywiście bardzo dużo zależy od samego organizmu, przecież każdy ma inną wytrzymałość oraz może inaczej zareagować na niektóre substancje. Najważniejsze to obserwować swoje ciało i stwierdzić co działa na nas lepiej, a co gorzej.