Kwestia paneli fotowoltaicznych

Krótko na temat fotowoltaiki właśnie.Wytwarzanie ciepła w domuWiele osób stawiających domy mieszkalne w obecnych czasach stara się o to, aby były one energooszczędne, a jednocześnie poszukuje dodatkowych sposobów na ich ocieplanie

Kwestia paneli fotowoltaicznych Producenci paneli fotowoltaicznych konkurują ze sobą w kwestii skuteczności ich modułów. Producenci tacy jak stosują coraz to nowe rozwiązania techniczne w swoich konstrukcjach. Krótko na temat fotowoltaiki właśnie.

Wytwarzanie ciepła w domu

Wiele osób stawiających domy mieszkalne w obecnych czasach stara się o to, aby były one energooszczędne, a jednocześnie poszukuje dodatkowych sposobów na ich ocieplanie. Takim sposobem może być montaż w domu kolektorów słonecznych. Sprawią one, że w okresie zimowym nie trzeba będzie podkręcać domowego ogrzewania, a jednocześnie mogą być wykorzystywane do ocieplania wody użytkowej i przydomowego basenu. Oczywiście, nawet przy instalacji kolektorów słonecznych nie można rezygnować z ocieplenia ścian budynku i drzwi wejściowych. Trudno wyobrazić sobie również stawianie nowoczesnego budynku bez instalacji w nim ogrzewania podłogowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom może zostać zabezpieczony przed jego wyziębianiem od powierzchni gruntu.


Kolektory słoneczne sposobem na docieplanie budynku

Klasycznym sposobem na wytwarzanie dodatkowego ciepła w domu jest włączanie różnych farelek i wiatraków, które posiadają funkcje ciepłego i zimnego nawiewu. Oprócz tego w domach montowane jest ogrzewanie podłogowe i kupowane są nowoczesne piece grzewcze. Nowoczesnym sposobem na docieplanie budynku stał się montaż kolektorów słonecznych. Oprócz tego, że podwyższają one ogólną temperaturę w domu, mogą służyć również do ogrzewania wody użytkowej. Pozwala to zaprowadzić oszczędności nie tylko na ocieplaniu wody, ale też na ilości zużywanej wody, ponieważ od razu z kranu będzie leciała ciepła woda bez potrzeby jej wcześniejszego odkręcania. Kolektory słoneczne mogą być wykorzystywane również do ocieplania wody w przydomowym basenie.


Ogniwa fotowoltaiczne - rodzaje

selenowe
krzemowe
monokrystaliczne
polikrystaliczne
cienkowarstwowe (krzem bezpostaciowy)
barwnikowe (w trakcie badań)
polimerowe (III generacja, w trakcie badań)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_s%C5%82oneczne