Podróż busem do pracy za granicę

ających się do pracy korzysta z transportu busem. Ten środek transportu jest jedną z bardziej opłacalnych form przejazdu między państwami. Bilety, które musimy nabyć przed podróżą są o wiele tańsze niż gdybyśmy chcieli wybrać się

Podróż busem do pracy za granicę

Jaki transport wybrać, gdy wybieramy się do pracy za granicę?

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o zagraniczny transport pracowników. Zdecydowana większość osób wybierających się do pracy korzysta z transportu busem. Ten środek transportu jest jedną z bardziej opłacalnych form przejazdu między państwami. Bilety, które musimy nabyć przed podróżą są o wiele tańsze niż gdybyśmy chcieli wybrać się w podróż pociągiem czy innym środkiem transportu. Bardzo często busy umożliwiają również dojazd w te miejsca, które omija trasa przejazdu pociągów. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ korzystając z usług dotyczących transportu busem nie musimy się martwić o dotarcie na czas na odpowiedni dworzec i tak dalej.


Konwencje i regulacje międzynarodowe

Uwarunkowania prawne

Osobny artykuł: Prawo transportowe.

Transport drogowy jest jedną z bardziej uregulowanych prawnie sfer działalności człowieka. Jest obiektem regulacji szeregu konwencji międzynarodowych, jak również prawodawstwa krajowego.
Konwencje i regulacje międzynarodowe

Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym15 ? regulująca zasady poruszania się po drogach
Konwencja CMR16 ? określająca wzór międzynarodowego listu przewozowego
Konwencja ADR17 ? dotycząca transportu materiałów niebezpiecznych
Konwencja TIR18 ? dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym
Konwencja ATP19 ? dotycząca przewozów towarów szybkopsujących się
Konwencja AETR20 ? dotycząca czasu pracy kierowców
Umowa INTERBUS21 ? dotycząca międzynarodowych przewozów pasażerskich


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy


Autobus - definicja z Wiki

Autobus ? pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu większej liczby pasażerów.

Według polskiej ustawy ?prawo o ruchu drogowym? pojazd ten przystosowany jest do przewozu więcej niż 9 osób (w tym kierowcy). Według definicji Europejskiej Komisji Gospodarczej, Eurostatu i Międzynarodowego Forum Transportu jest to pasażerski mechaniczny pojazd drogowy przeznaczony do przewozu więcej niż 24 osób (wliczając kierowcę) i posiadający zarówno miejsca siedzące, jak i stojące.

Może mieć jeden lub dwa pokłady (autobus piętrowy), bądź składać się z dwóch lub więcej części połączonych przegubem (autobus przegubowy), może ciągnąć przyczepę bagażową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus