Proste metody nawadniania ogrodów

tyle, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie zdefiniowane. Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będ

Proste metody nawadniania ogrodów systemy nawadniania

Baw się stylami, ale bez przesady

Nie każdy ma w sobie zdolności do aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświęcić sporo czasu by ogarnąć wszystkie trendy i style, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie zdefiniowane.

Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będzie poświęcić sporo czasu i uwagi aranżacji otaczającej nas przestrzeni. Zanim podejmiemy decyzję, dobrze jest zadać sobie pytanie ? zależy nam głównie na aspekcie praktycznym, czy estetycznym? Nie zawsze da się pogodzić jedno z drugim.


Narzędzia do ogrodu

Tym razem chcę poruszyć zupełnie inną sprawę związaną z ogrodami, a raczej z ich pielęgnacją. Chodzi oczywiście o jakże niezbędne narzędzia ogrodnicze.

Najbardziej podstawowym typem narzędzi do ogrodu są narzędzia ręczne. Spośród których pierwszym jakiego należy użyć do utrzymania i uprawiania ogrodu jest szpadel - służący do kopania w ziemi.

Jak większość przedmiotów, a zwłaszcza narzędzi, nawet szpadle dzielą się na różne rodzaje. Zależnie od rodzaju i kształtu zakończenia - czyli tej metalowej części pracującej bezpośrednio w ziemi.

Szpadel ogrodowy to ten, który ma proste zakończenie. Służy zwyczajnie do kopania. O ile nadaje się na gleby dość miękkie - np trawniki, łąki i tym podobne; to jego użycie na twardej i ubitej ziemi może być ciężkie. Do tego zadania zdecydowanie lepszy będzie szpadel z zaokrągloną końcówką. Ten typ był używany przez wszelkiego rodzaju wojska do kopania. Jest naprawdę skuteczny. Tak więc, jeśli masz dziadka, a ten posiada pamiątki z wojska, to warto zaopatrzyć swój ogród w dziadkową saperkę. Z pewnością ułatwi prace.


Prace jesienne

Sezon jesienny to ostatni gwizdek, aby jeszcze coś posadzić w naszym ogrodzie. Mogą to być tuje, krzewy i rośliny, które przetrwają zimę. Jesień to też czas porządków, nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Suche liście, igły, chwasty- wszystko to trzeba dokładnie wygrabić, ziemię można nawieźć naturalnym nawozem.

Warto też poprzycinać gałęzie i odrosty w naszych krzewach i wyciąć te drzewka, które już nam nie pasują, albo obumarły w czasie lata lub wiosną. Warto tez uzupełnić korę na skarpach i skalniakach oraz sprawdzić szczelność folii przy roślinach ozdobnych.