Stomatologia Zabrze

tologiczny może zaoferować pacjentom kilka typów znieczuleń. To podstawowe, czyli wykonane strzykawką z cienką igłą, to zazwyczaj koszt od około 20 do 30 złotych. Można jednak skorzystać także z bardziej zaawansowanych form zniecz

Stomatologia Zabrze Stomatologia Zabrze

Stosowane obecnie znieczulenia stomatologiczne pozwalają na leczenie bez bólu. Skorzystamy z nich w każdym gabinecie. Ile trzeba zapłacić za nie prywatnie? Prywatny gabinet stomatologiczny może zaoferować pacjentom kilka typów znieczuleń. To podstawowe, czyli wykonane strzykawką z cienką igłą, to zazwyczaj koszt od około 20 do 30 złotych. Można jednak skorzystać także z bardziej zaawansowanych form znieczuleń, które kosztują więcej. Przykładowo, dentysta może zaproponować znieczulenie komputerowe, które jest niemalże bezbolesne i nie powoduje uczucia odrętwienia całej twarzy. Koszt to 50-60 złotych. Można też wybrać leczenie w narkozie. To już znacznie wyższy koszt – nawet ponad 500 złotych za taką metodę. Co ciekawe, stomatolog na NFZ zapewnić może pacjentowi standardowe znieczulenie podczas każdego wymagającego tego zabiegu bez dopłat. Jednak ze względu na ograniczony koszyk świadczeń oraz gorszą jakość stosowanych materiałów większość pacjentów woli odwiedzić prywatny gabinet dentystyczny.

Mówi się, że Polacy mają zaniedbane zęby. Boją się dentysty i idą do niego tylko wtedy, gdy ból zęba jest nie do wytrzymania i trwa bez przerwy. A wtedy - w wielu przypadkach - jedynym możliwym rozwiązaniem jest tylko ekstrakcja. Tymczasem dzisiaj dentysta powinien przestać kojarzyć się z czymś strasznym. Dzisiaj wizyta u tego lekarza wcale nie musi kojarzyć się z cierpieniem. dlaczego? Bo właściwie każdy, nawet najmniejszy gabinet dentystyczny jest zaopatrzony w sprzęt o wiele nowocześniejszy, niż choćby jeszcze 15 lat temu. Dostępne są też różne znieczulenia, dzięki czemu można bezboleśnie wyleczyć nawet dość poważnie uszkodzony ząb. Jednak wiele osób nadal nie wierzy, że chodząc regularnie na kontrole, można uniknąć bólu i bez zastosowania znieczulenia. Bo wiele z tych osób pamięta, jakie możliwości leczenia miał stomatolog nawet kilkadziesiąt lat temu. Nie można jednak porównywać warunków sprzed tak odległego czasu i z dzisiaj. Okresy te dzieli bowiem ogromna przepaść i poważny postęp.

Dobrze prowadzony gabinet dentystyczny zawsze będzie cieszył się zaufaniem swoich pacjentów. Obecnie nie łatwo znaleźć stomatologa, który troskliwe podchodzi do swoich pacjentów. Dlatego zanim wybierzemy się do danego gabinetu na wizytę należy sprawdzić opinię w sieci, dzięki czemu będziemy wiedzieć z kim tak naprawdę będziemy mieli do czynienia w gabinecie. Atmosfera oraz podejście do pacjenta jest bardzo ważne, dzięki czemu już na samym wstępie pacjent nie będzie się niczym denerwował. Zarówno pielęgniarki, jak również dentysta zawsze powinni mieć miłe podejście do pacjentów a co najważniejsze zawsze powinni być uśmiechnięci. Nie musi to być uśmiech od ucha do ucha, jednak chociażby delikatny uśmiech jest w stanie zdziałać wiele. Każdy z nas powinien mieć szansę na to, żeby móc leczyć się u dobrego profesjonalisty, który doskonale wie, że istnieją bezbolesne metody leczenia zębów. Dzięki temu każdy z nas będzie miał piękne i zdrowe zęby przez bardzo długi czas. Warto dbać o swoje zęby.

Czy chętnie zapisujemy się na wizytę u dentysty? Oczywiście, że nie. Większość dorosłych osób stara się omijać lekarza tej specjalności, ponieważ bardzo boimy się tego co czeka nas w gabinecie. Panuje w nas trochę staromodne przekonanie, że leczenie zębów jest naprawdę bolesne. Jednak te staromodne leczenie zębów już powoli odchodzi w zapomnienie, dzięki temu, ze medycyna rozwija się bardzo szybko. Obecnie każdy gabinet dentystyczny jest w stanie zaoferować swoim pacjentom bezbolesne metody leczenia zębów. Jeżeli dentysta sam nie wyjdzie z inicjatywą, to warto upomnieć się o znieczulenie, które jest w stanie przemóc nas strach przed leczeniem zębów. Stomatolog może zaproponować nam znieczulenie miejscowe - aczkolwiek należy uprzedzić przy tym lekarza, czy nigdy wcześniej nie było problemu przy podawaniu takich zastrzyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ może dojść do przykrej sytuacji, jak chociażby zasłabnięcie pacjenta. Warto więc pamiętać o takich szczegółach odwiedzając dentystę w jego gabinecie.

Czym różni się dentysta od stomatologa? Obydwaj prowadzą gabinet dentystyczny. Dla wielu z nas jest to ta sama osoba, zajmująca się tymi samymi rzeczami. Jednak nie oznaczają one tego samego. Dentysta jest specjalistą od zębów. Stomatolog nie tylko leczy zęby, ale i również błony śluzowe w jamie ustnej, tkanek w jamie ustnej, oraz przyzębia. W niektórych Państwach są to dwa odrębne zawody - i od niedawna tak jest też w Polsce. Różnica również jest w nazwach - dentysta pochodzi od słowa - Dens - co oznacza ząb, a stomatolog - od słowa stoma oznacza usta a logos - nauka. I chociaż przyjęło się, że stomatolog i dentysta nie zajmują się tym samym - często jest to mylne spostrzeżenie. Zarówno stomatolog jak i dentysta badają kondycję jamy ustnej, zębów, tkanek w jamie ustnej oraz dziąseł. Mogą przepisywać nam leki, leczyć nasze zęby. Lekarz może sobie wybrać dodatkową specjalizację, na przykład chirurgię, periodontologię, protetykę stomatologiczną, ortodoncję i tym podobne. Zawód lekarza dentysty i stomatologa nie należy do łatwych i również zdobywanie kwalifikacji może utrudniać chociażby ilość osób, które chcą się dostać na te studia.