Suplementy 'przed', 'w trakcie' i 'po' - krótki tekst o odżywkach

nazwa wskazuje należy je używać przed treningiem.Uważaj jak wykonujesz ćwiczeniaNależy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego...zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą

Dodane: 08-07-2015 10:33
Suplementy 'przed', 'w trakcie' i 'po' - krótki tekst o odżywkach Suplementacja treningów jest w dzisiajszych czasach na dość wysokim poziomie. Mamy do dyspozycji wiele substancji, które należy używać na różnych etapach treningu - na przykład - sama nazwa wskazuje należy je używać przed treningiem.

Uważaj jak wykonujesz ćwiczenia

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego...zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.

Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko. Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.


Wpływ ćwiczeń na stan zdrowia

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.


Kilka faktów o aerobiku

Do Polski aerobik dotarł w roku 1981. Pierwszą propagatorką tej formy rekreacji była Hanna Fidusiewicz, niegdyś znana gimnastyczka, absolwentka AWF w Warszawie. To właśnie ona, jako pierwsza Polka ukończyła specjalistyczny kurs aerobiku w Paryżu.

Początkowo zaczęła zajęcia prezentować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1983 roku za zgodą Stołecznego Ośrodka Sportu otworzyła pierwszy w Polsce fitness klub ? Fitness Klub "POD SKOCZNIĄ" w Warszawie. Zakres usług klubu nie był szeroki, ograniczał się do zajęć przy muzyce. Mimo to frekwencja była bardzo duża.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness