Tenis - kilka ciekawostek

tylko, że my nie jesteśmy z niej wystarczająco dumni jako naród. Czemu tenis nie jest w naszym kraju tak popularny jak piłka nożna?...Jest to sport bardzo prestiżowy, do tego warto zachęcać młodzież (i dzieci) do treningów. Nie je

Dodane: 07-10-2015 10:31
Tenis - kilka ciekawostek Chcesz się nauczyć grać w tenisa? Zapraszamy!

Tenis - nasz narodowy sukces

Agnieszka Radwańska naprawdę może być z siebie dumna. Osiąga sukces za sukcesem,i to od dawna. Szkoda tylko, że my nie jesteśmy z niej wystarczająco dumni jako naród. Czemu tenis nie jest w naszym kraju tak popularny jak piłka nożna?...Jest to sport bardzo prestiżowy, do tego warto zachęcać młodzież (i dzieci) do treningów. Nie jest to tak ekstremalne przecież jak skoki narciarskie, a korty tenisowe wcale nie wymagają większych inwestycji niż piłkarskie boiska. Może warto zainteresować się tematem bliżej i popularyzować ten sport, w którym nasza rodaczka odnosi sukcesy na międzynarodową skalę? Ja myślę, że zdecydowanie warto coś z tym zrobić.


A może tenis?

Sport to zdrowie i teoretycznie każdy o tym wie. Możemy wybierać spośród wielu form aktywności - niektórzy lubią pograć w piłkę, inni wolą spocić się na siłowni. Jednym z bardziej prestiżowych sportów jest tenis. Wysiłek jest spory, trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję i sportowe zacięcie. Granie w tenisa rozwija wiele partii mięśni, łatwo spala się też kalorie. Do tego współzawodnictwo sprawia, że dla wielu osób to sport idealny. Jeśli interesuje cię ten temat, poszukaj w swojej okolicy szkółki tenisa, lub znajdź dobrego trenera. Po pierwszym treningu będziesz wiedzieć, czy to aktywność w sam raz dla ciebie.


O sportach narodowych

Właściwie nie wiadomo dlaczego to piłka nożna jest naszym sportem narodowym. Nie mówię, że jest to sport masowo uprawiany (chcielibyśmy) ale najbardziej masowo oglądany. Mamy pseudokibiców i wielu fanów, przed telewizory ( i na stadiony) przyciąga prawdziwe tłumy. A sukcesów na tym polu jakoś brak. Gdzieś tam czasami pojawiają się w internecie rankingi, w których lądujemy poniżej afrykańskich państewek. Taka jest brutalna rzeczywistość - nie jesteśmy najlepsi w piłce nożnej. Są jednak inne dyscypliny, gdzie nasi sportowcy odnoszą same sukcesy. Siatkówka, skoki narciarskie, czy... tenis.